Aylık Arşiv: Mart 2011

İstSec 11 İstanbul Bilgi Güvenliği Konferansı Aktif Katılım Çağrısı

 

 

Ülkemizde gerçekleştirilen bilgi/bilişim güvenliği çalışmalarına katkı olmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz İstanbul’a özel bilgi güvenliği etkinliği İstSec konferansı ile tekrar karşınızdayız.

İstSec  İstanbul Bilgi Güvenliği Konferansı bu yıl 3-4 Haziran tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsünde gerçekleştirilecektir. Konferansın bu seneki ana teması “Yeni teknolojiler, yeni güvenlik riskleri” olarak seçilmiştir.

Konferans, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

#İstSec  Nedir?

İstSec (İstanbul Bilgi Güvenliği Konferansı) bilgi/bilişim güvenliği alanında çalışan, bu alana merak duyan ve konusunun uzmanları arasında bilgi paylaşımı yayma amaçlı İstanbul’a özel bir etkinliktir.

İstSec, benzeri güvenlik etkinliklerinden farklı  olarak ürün/teknoloji bağımsız, pratiğe yönelik bir etkinlik olma amacı taşımaktadır.

Sonraki Sayfa »

NetApp İnovasyon Zirvesi 2011

Bu yıl “Bilgi Gücü – Güç Birliği” temasıyla gerçekleştireceğimiz NetApp  İnovasyon Zirvesi 2011, veri depolama, veri yönetim çözümleri ve bileşenlerinin kritik rolünün, ve bu alandaki trendlerin işin uzmanlarıyla birlikte tartışılabileceği bir bilgi paylaşma platformu ve tam günlük bir etkinlik.

‘Bilgi’ sektörümüzün anahtar kelimesi; birçok önemli oyuncudan oluşan sektörümüzün eskisinden çok daha fazla güç birlikteliklerine ihtiyacı var. Türkiye’de ilk olarak gerçekleştireceğimiz bu zirvenin, tüm katılımcılar için sektörün buluşma ve bilgi paylaşma platformu olmasını arzuluyoruz.

Bulut Bilişim, sanallaştırma, veri yedekleme, felaket kurtarımı, veri güvenliği, içerik yönetimi gibi çözümlere ihtiyaç duyabilecek, kurumsallaşmış ve kurumsallaşma hedefi olan tüm sektör oyuncuları NetApp İnovasyon Zirvesi 2011’de buluşuyor.

Zirvede, esnek Bulut Bilişim, tümleşik veri depolama, yeni nesil veri yedekleme gibi konuların yanı sıra şirketleri geleceğe hazırlayan, en maliyet odaklı ürün ve çözümler sektörün liderleri tarafından sunulacak ve tartışılacak.

NetApp  İnovasyon Zirvesi  2011’i kaçırmayın!…

 

Behçet Yumrukçallı
Ülke Müdürü
NetApp

Program İçeriği

 

Postfix Web Tabanlı Yönetim Sistemi ver 0001

Merhabalar,

Uzunca bir zamandır kendime ayırmadığım zamanı sonunda bir hafta sonuda olsa buldum :), sonucunda hep yapmayı planladığım Linux Mail sistemleri için WEB tabanlı yönetim sistemine başladım. Tabi başlarken de PHP öğrenmem gerekti bu nedenle hali hazırda çok elle tutulur bir şey olmasa da altta sayacağım sistemleri yapabilen bir WEB arayüzü sistemi yazdım. Hali hazırda VER 0001 olarak adlandırdığım giriş seviyesi sürüm;

 

1. Domain ekleme ve silme işlemi,

2. Allias ekleme ve silme işlemleri,

3. User ekleme ve silme işlemlerini,

4. Yapılan bu işlemlerin hepsinin loglarını mysql üzerine kaydetmektedir.

 

Tabiki boş vakit buldukça sistemi ilerletmeye çalışacağım hem bu yolla PHP de öğrenmeye başladım. Şuan hali hazırda sonraki iki version için ufakta olsa bir yol haritası çıkartabildim,umarım boş vakit bulur ve devamını getirebilirim.

Proje Sayfa Linki : http://ertanerbek.net/?page_id=614&preview=true

Sonraki Sayfa »