Aylık Arşiv: Eylül 2011

İnsanlık için 5 TL niz var mı ? hayır yok efendim.

Şimdi başlığı okuyup resmi gören konuyu anlayacak ilk öncede başlıktan dolayı bana saydıracak ama ilk önce bir okuyun derim. İnsanlık için 5 değil bende 100 TL hatta duruma göre daha fazlasıda var. Ama bu yapılan işlem bu insanlara yardım değil kendine bağımlı hale getirmektir. Kusra bakmayın biz bu insanlara yardım etmiyoruz tam tersi kötülük ediyor ve kendimize bağımlı hale getiriyoruz. Ayrıca efendim Türk kızılayının görevi birkimlerimizi har vurup harman savurmak değildir nerde sorun var Türk kızılayı orda. Türk kızılayının görevi olaan üstü hallerde öncelikli olarak Türkiye sonrasında diğer devletlere yardım etmektir.

Gel görki onca sokakta yatanımız, aç insanımız varken Türk kızılayı yurdun dışında yurdun içinde olduğundan daha fazla tanınıyor. Yapmayalım demiyorum ama ilk önce Türkiye diyorum. Sen kendi açını doyurdun mu ki dünyaya yardıma koşuyorsun ? Tabi yardıma gitsin hatta tüm maddi durumu iyi olan ki buna benim klasmanımda ki insanlarda dahil Türk kızılayı için maaşlardan özel bir para kesilsin, her ay 10 TL maaşımızdan direk aktarılsın. Ama ilk önce Türk kızılayı kendi ülkesine baksın sonra olaan üstü durumlar için olaan ( Bir sorun devamlı tekrarlıyor ise olaandır ) durumlar için değil yurt dışına da yardım etsin.

Ben bu yazıyı yazarken 30 yaşlarında oluyorum, bu yaşıma kadar nerdeyse 15 defa insanlık ( afrika ) için 5 TL niz varmı sorusu ile karşılaştım, bu da iki yılda bir tekrarlayan bir durum var demketir. Muhtemel olarak yaşamımın sonuna kadarda aynı soru ile daha fazla karşılacağım ve her iki senede bir orda ölen çocukları görmek yediğimiz iki lokma yemeğide kursağımıza tıkayacak. Hayır efendim benim insanlık yada genel olarak afirika için 5 TL param yok 100 TL param var . Ben bu parayı veririm siz orda her iki üç senedir bir devam eden kuraklığa daha sulak alanlardan kanal yapacak su götürecekseniz, oraya canlı hayvan götürüp çiftlik kuracaksanız ve ordaki insanlara bu işin nasıl yapıldığını öğretecekseniz, siz orada eğitim seviyesini yükseltecekseniz, siz o ülkede tarıma destek olacaksanız farklı sistemleri öğretecekseniz bu kuraklığın nedenini kökten çözmek adına orda ormanlık alanlar yapacaksanız benim her üç dört ayda bir bir 100 TL param var ama artık bu adamları bize muhtaç olmak yerine kendi kendilerine yetecek seviyeye çıkartacaksanız var. Diğer türlü malesef bir 5 TL param yok efendim nasıl olsa o cocuk bu kuraklığı atlatsa bir sonrakine ölecek.

Program yazdım ama nasıl install edeceğim ? NSIS

Bir program yazdınız ve bu prograı nasıl instal edeceksiniz, ya da kullanıcılarınıza nasıl yükleme yaptıracaksınız. Birçok yükleme parametresi var nasıl bu yükleme parametreleri hakkında yükleme esnasında bilgi vereceksiniz ?

Sorularına cevap arıyorsanız,

http://nsis.sourceforge.net/Main_Page

VBoxHeadlessTray

Virtualbox Programı için bir adet Tray programı. Çok kullanışlı olmayan listede bulunan bir sistem için başlatma, kapatma vs.. işler için kullanabileceğiniz VirtualBox yazılım ekibinin belki bir gün aklına gelir ya da forumlarda açılmış olan binlerce posttan belki birisini okurlar diye Allahtan umut kesilmez mantığı ile düşündüğümüz sisteme ön ayak olacak bir yapı. Kullanımı hoş ama bir miktar da boş, listede olan tek bir guest için hazırlanmış durumda umarım yeni versionları ile birlikte Virtualbox listesinde ki tüm guestleri görebileceğiz.

 

 

Allahtan umut kesilmez arkadaşlar, belki bir gün o güzel gün, bir virtualbox programcısının aklına gelecek bu özellik.

http://www.toptensoftware.com/VBoxHeadlessTray/

Siber Güvenlik Konferansı Aktif Katılım Çağrısı

## Siber Güvenlik Konferansı  ’11 ##

http://www.siberguvenlik.org

Ankara, Türkiye
26 Ekim 2011
BGA & ODTÜ

2011 yılında dünyaya damgası vuran ve siber tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, siber güvenlik kavramını bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturmuştur.

BGA(Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ) ve ODTÜ(Orta Doğu Teknik Üniversitesi) işbirliğiyle düzenlenecek olan Siber Güvenlik Konferansı Ankara bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

#Yer & Tarih

Siber Güvenlik Konferansı, 26 Ekim 2011 tarihinde ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Konferansın ana teması “Yeni Dünya Düzeninde Siber Güvenliğin Önemi” olarak belirlenmiştir.

#Katılım

Konferans, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

Kayıt için: http://kayit.siberguvenlik.org/

#Kimlere Hitap Eder?

Siber Güvenlik Konferansı, özelde bilgi güvenliği yöneticileri, ağ ve sistemi güvenliği departmanı çalışanları, güvenlik ürünü satış ve pazarlamacıları, ethical hacking konusu meraklıları, adli bilişim analizi konusu meraklıları, yazılım uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkesin ilgiyle izleyeceği bir etkinliktir.

#Konferansın Ana Konuları

Siber Güvenlik Konferansı’nda gerçekleştirilecek sunum ve çalıştaylar aşağıdaki konuları kapsamaktadır.

-Siber güvenlik kavramları(siber savaş, siber ordu, siber tehdit, vs)
-Siber ordu yetiştirme programları ve ülkelerin siber güvenlik stratejileri
-Bulut bilişim ve güvenlik
-Malware(Zararlı kod) analizi ve geliştirme teknikleri
-Rootkit analizi ve geliştirme teknikleri
-Gömülü sistemlerde güvenlik
-SCADA sistemler ve güvenlik problemleri
-Saldırı tespit ve engelleme yöntemleri
-DDoS saldırıları ve korunma yöntemleri
-Yazılım güvenliği ve güvenlik yazılım geliştirme süreçleri
-WLAN/EDGE/3G iletişim güvenliği
-Internet takip/izleme sistemleri
-Ipv6 güvenliği
-Sanallaştırma güvenliği
-Mobil sistemler güvenliği
-Bilişim sistemlerinde adli bilişim analizi
-Sızma testleri(pentest) ve yöntemleri
-Exploit geliştirme ve tersine mühendislik yöntemleri
-Web uygulama güvenliği
-Internet ortamında istihbarat toplama yöntemleri
-Türkiye’de siber güvenliğe verilen önem ve siber güvenlik yol haritası
-APT(Advanced Persistent Threat)
-DLP(Data Loss Prevention) sistemleri ve güvenlik zaafiyetleri
-Adli bilişim analiz yöntem ve araçları
-Sosyal mühendislik
-Bilişim hukuku

Sonraki Sayfa »

Temuçin Kayra ERBEK 1 Yaşında

Sevgili Oğlum Temuçin Kayra ERBEK bir yaşına bastı. Allah oğluma sevdikleri ve dostları ile birlikte uzun, güzel, mutlu ve bolluk içinde bir hayat nasip etsin, dost

Maşallah.

Hep çalışmak olmaz ya birazda gülmek lazım :)

Cocukluğumun, geçliğimin benliğimin kahramı örneği Kötü Kedi Şerafettin.

[youtube]http://youtu.be/1ZP12_CNycI[/youtube]

Bukadar eğlenceli olmaya çalışıyoruz teknikte :D.

[youtube]http://youtu.be/Vczgqk5bKWg[/youtube]