Aylık Arşiv: Aralık 2011

ÇözümPark WorkShop – Microsoft İş Üretkenliği Çözümleri – 17 Aralık 2011

Değerli ÇözümPark Üyeleri,

ÇözümPark Bilişim Portalı ve Microsoft Türkiye işbirliği ile sizlere tamamen uygulamalı tam günlük bir uygulamalı seminer ( workshop ) hazırladık.

17 Aralık Cumartesi tam gün olarak düzenlenecek olan seminer programı aşağıdaki gibidir.

Sonraki Sayfa »

MyUnity 2.0

MyUnity programı Ubuntu Unity arayüzü üzerinde yapılabilecek bir çok değişikliği toplamış ve tek bir arayüz ile yapmanıza olanak sağlayan bir ek programcık. Unity tarafında beni en çok rahatsız eden menü üzerinde ki iconların boyutlarından tutunda unity bar ın buzlu görüntüsüne ve ekran yazı boyutlarına kadar her şeyi tek bir noktadan yönetebiliyorsun. En güncel yükleme için PPA depolarını kullanabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:myunity/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install myunity

Seamless RDP

Merhabalar,

Çözümpark Topluluğu sitesinde, Linux ve BSD bazlı sistemle üzerinde Windows 2008 reote server tarzında yapıların Seamless RDP ile kurulmasına ilişkin yazdığım makalem ” http://www.cozumpark.com/forums/thread/289563.aspx “ilgili link üzerinde yayınlandı.

IT giderlerinin sürekli olarak arttığı ve ülkemizde daha fazla kazanç daha az maliyet yapılarının oluşturulmaya çalışıldığı bu günlerde yararlı olabileceğini düşündüğüm bir makale. Umarım daha az maliyetlerle daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Çözümpark Etkinliği Başarı İle Tamamlandı.

Orjinal Blog : http://blog.microsoft.com.tr/cozumpark-etkinligi-buyuk-basari-ile-tamamlandi.html#comment-2500

 

ÇözümPark ( cozumpark.com ) Bilişim Portalı ve Microsoft Türkiye iş birliği ile 19 Kasım, Cumartesi günü tam günlük bir çalıştay düzenlendi. Çok büyük katılım ile gerçekleştirilen bu etkinliğe Türkiye’nin pek çok farklı şehrinden gelen katılımcılar paralel olarak düzenlenen oturumlar ile toplam 7 ayrı konu başlığında ( Windows Server 8 Yenilikleri, Windows Server 8 Active Directory Yenilikleri, Hyper-v 3.0 Yenilikleri, SCVMM 2012 Yenilikleri, SCCM 2012 Yenilikleri, SCOM 2012 Yenilikleri ve DPM 2012 Yenilikleri ) Microsoft’un en yeni ürünleri hakkında bilgi sahibi oldular. Etkinliğin asıl başarısının ise katılımcı sayısından öte katılımcıların memnuniyeti oldu diyebilirim.

Etkinlik sırasında yapılan sunumlara http://mstr.to/v3aEVJ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sonraki Sayfa »

Ubuntu Conky

Ubuntu 11.10 üzerinde Conky kullandığınızda bazı sorunlar oluşuyor bunlardan birisi ” double_buffer ” ile Conky in ekranda sürekli olarak tazeleme yaparken kaybolması ve geri gelmesi açıldığında ise iconların yok olması. Olası sorunu düzeltmek için yazının devamında verdiğim configirasyon dosyasını kullanabilirsiniz.

Sonraki Sayfa »

VirtualBox Server phpVirtualBox

Virtualbox Sanallaştırma yazılımının sunucu olarak kullanılması ve Web arayüzü yönetimi ile sistem ve platform bagımız yönetemini ilişkin yazdığım VirtualBox Server makalesi Çözümpark sitesinde ” http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/12/04/virtualbox-sanalla-t-rma-sunucusu.aspx ” linkinde yayınlanmış durumdadır. Ücretsiz sanallaştırma sistemlerine açık kod ve oracle güvencesi ile geçmek isteyen arkadaşlar için iyi bir reseferans olacağını ümit ediyorum. Yazı ubuntu linux sistemi üzerine ssh x11 forvarding ile arayüz ulaşımları ve oracle virtualbox box çözümünü phpvirtualbox ile nasıl yönetlebileceğinide içermektedir. VRDP sayesinde platform bağımısız sistem ulaşımını da kapsamaktadır.