Aylık Arşiv: Mayıs 2014

DrayTek Inbound Load Balance

DrayTek Inbound Load Balance sistemi birden fazla hattı olan kullanıcıların bu hatların her birini istekleri doğrultusunda upload amaçlı olarak kullanmalarını sağlar. İki ana modu destekler ;

Load Balance : Bu sistem gelen sorgulara kullanıcının seçimine bağlı olan WAN hatlarına verilmiş ağırlık seviyesinde cevap verilmesini sağlar. Bu şekilde farklı upload hızlarıns sahip hatların daha efektif kullanılması sağlanır.

Fail Over : Bu sistem farklı amaçlarla kullanılmakta olan hatların ana maacı dışarıdan geen sorgulara cevap vermek olan hattın çalışmaması durumunda dışarıdanyapılacak olan DNS sorgularına aktif olan hat yada hatların IP adresleri cevap vererek servisin sürekliliğini amaçlar.

DrayTek Inbound Load Balance sistemi sayesinde sunmuş oladuğunuz WEB,MAIL,FTP,VPN,VOIP hizmetlerinin kesintisiz olmasını ve doğal bir High Availability sistemine sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

DrayTek Geographic IP System

Bu sistem sayesinde batak ülkelere geçit yok 🙂

FileZilla Client

Her güncellendiğinde kendini Secure moda alan bu arkadaşı çok sevmesem ve kullanışlı olmasa kafa atacağım 🙂 lakin basitce FTP şifrelerini kaydetmiyorsa.

”Don’t save passwords”. Settings – Interface >> Behaviour

filezilla

El altında bulundurmakta yarar var.

Ubuntu 14.04 Yeni özellikler.

Elbette birçok özellik geliyor ama benim aralarından en sevdiğim özellik tüm sistemin scale yani yeniden ölçeklendirilebilmesi. Ubuntu elbette herkes için görme sorunu olan insanlar için büyük menüler kullanmak elbette olası ama benim gibi küçük boyutlu ( 11′ ) ve düşük çözünürlüklü ( 1366×768 ) ama görme sorunu olmayanlar içinde menülerin devasa olması ayrı bir sorundur. Umarım GNOME takımıda bunu göze alır menü men uğraşmak yeine tüm sistemi basitce scale edebiliriz.

PCI Express 256 Giga Transfer / 31.508 Giga Bayte

Ne dersiniz, yakın zamanda SATA portlara tamamen elvada dermiyiz ? Bu hız değerleri ile ve SSD nin gerçek gücünü kullanması ile yakında elvada diyeceğimiz kesin gibi 🙂

PCE

DrayTek “Hotspot Skyfire UltraSurf Wujie Torrent uTorrent Tor etc..” Block

internette kaynak arama

avatar

Aslına bakarsanız intenet ne zaman google yahoo gibi arama motorları doğdu o zaman kullanılabilir oldu. BU arama motorlarından öncesinde internet bilginin olduğu ama bulunamadığı karanlık delik gibi bir yerdi, durum bu olunca google yahoo gibi arama motorları olmadan internet kullanışsız kalıyordu.

Elbette google ve yahoo gibi arama motorları dışında işe özel arama motorlarıda var bunlardan birtaneside http://www.allbookez.com adresi ve sizin için aradığınız kelimeye özel dokümanları buluyor. Bu dokümanların içinde PDF, DOC, gibi dosyalar bulunuyor oldukça kullanışlı tavsiye olunur.